برندینگ:

به طور کلی برندینگ، فرآیندی است که در طی آن به جایگاه احساسی و عاطفی یک محصول یا خدمت افزوده می‌گردد، بدین وسیله ارزش آن برای مشتریان و سایر ذی نفعان افزایش می‌یابد. برندسازی یا برندینگ حاصل پیام‌ها و گزارش‌های رسانه هاست. هر قدر تعداد این پیام‌ها بیشتر و محتوای آن‌ها مطلوب تر باشد، نام تجاری قوی تر خواهد شد.
برندینگ دانشی است که با برتری دادن به یک برند (Brand) باعث افزایش اعتبار و شهرت آن برند در بازار رقابت میشود، اعتبار و شهرت یک برند به طور مستقیم می تواند منجر به فروش بیشتر و قیمت گرانتر محصولات وخدمات شود، به زبان دیگر برندسازی روش هوشمندانه تجارت و تولید ثروت است. برای موفقیت در برندینگ شما باید نیازها و خواسته های مشتریان خود را بخوبی بشناسید و استراتژی برند و شرکت خود را در هر زمان متناسب با آن برنامه ریزی کنید.
برندینگ شما با تجربیات و برداشت های قبلی مشتریان از بازار در ارتباط خواهد بود و در کنار جذب عده ای به سوی شما مشخصا بخشی از مشتریان را از شما دور خواهد کرد. برندینگ موفق باید هر روز در تلاش برای برای جلب بیشتر رضایت مشتریان و جذب مشتریان جدید باشد، اینکار تنها در سایه تحقیقات میدانی درست، بررسی عملکرد و رضایت مشتریان و تعیین استراتژی تبلیغاتی صحیح امکانپذیر است. در عمل، مدیریت برند پایه و اساس مناسبی را برای بازاریابی و ارتباطات شما ایجاد خواهد کرد که عدم توجه به آن ممکن است شما را از رقبایتان عقب بیاندازد.

تبلیغات مجازی:

موفقیت هر کسب و کار و یا فروش و ارائه هر محصول و یا خدمت، امروزه نیازمند توجه ویژه و حرفه ای به مقوله بازاریابی اینترنتی یا همان E- marketing است و بی شک این توجه میبایست دارای اهداف روشن و براساس یک Marketing Plan مشخص و هدفمند باشد. به طور کلی ، توسعه بازار و برندینگ موفق یک مجموعه ، مستلزم اجرای روش های تبلیغاتی گسترده ای است که علاوه بر استفاده از رسانه های محیطی ( بیلبورد ، تلویزیون شهری ، روزنامه ها و مجلات ، شبکه های تلویزیونی و...) میبایست از رسانه های اجتماعی و ابزارهای مجازی که هم اکنون در حال تبدیل شدن به بلندگوهایی با مخاطبان بیشمار هستند نیز بهره ای هوشمندانه برد . نحوه ی اجرای فعالیت های بازاریابی اینترنتی از اهمیت به سزایی برخوردار می باشند و در واقع هدف اصلی ، جذب بیشترین مخاطب ممکن در فضای مجازی، رقابت با دیگر رقبای موجود و در نهایت افزایش مشتریان و به تبع آن ، ارتقاء ارزش برند از اهداف اصلی می باشد.